Strona głównae-Kursy Opieka nad dziećmi i starszymiKurs pierwszej pomocy i ratownictwa medycznego

Kurs pierwszej pomocy i ratownictwa medycznego

149,00 zł

Produkt dostępny

Ilość:szt.

Kurs napisany od nowa w 2022 roku, zawierający najnowsze trendy i aktualny stan prawny.

Co daje ukończenie kursu doszkalającego?

- poznajesz zasady udzielania pierwszej pomocy
- dowiadujesz się jak zachowywać się w sytuacjach zagrożenia
- poznajesz procedury w przypadku uczestniczenia bądź zaobserwowania wypadku
- zwiększasz swoje kwalifikacje zawodowe

Medycyna ratunkowa ukierunkowana jest na ratowanie życia i zdrowia w nagłych wypadkach. Ponieważ obecnie wypadki mają zazwyczaj charakter masowy i są konsekwencją rozwoju cywilizacyjnego, konieczna stała się zmiana strategii w organizowaniu i niesieniu pomocy. W tym celu powstał program Zintegrowane Ratownictwo Medyczne, którego głównym założeniem jest stworzenie jednego systemu ratowania zdrowia i życia ludzi w stanach nagłego zagrożenia życia.

Po zakończeniu kursu uczestnik zdobędzie wiedzę na temat stanów zagrażających życiu, funkcjonowania Państwowego Ratownictwa Medycznego, założeń Zintegrowanego Ratownictwa Medycznego. Będzie potrafił rozpoznać stany zagrażające życiu i prawidłowo udzielić pierwszej pomocy, podjąć czynności ratownicze na miejscu wypadku, scharakteryzować wyróżniki medycyny ratunkowej i medycyny katastrof.

Ramowy program:
 • Prawne i psychologiczne aspekty  ratownictwa medycznego
 • Pomoc medyczna w stanach zagrożenia życia
 • Edukacja w Zintegrowanym Ratownictwie Medycznym
 • Lotnictwo sanitarne w ratownictwie medycznym
 • Sytuacje nadzwyczajne: powódź, huragan, śnieżyca, Toksyczne Środki Przemysłowe (TSP), Zagrożenia środkami biologicznymi, pożar, katastrofy budowlane
 • Mini poradnik a w nim: jak postępować w niebezpieczeństwie, wyposażenie na czas klęski żywiołowej,  zabezpieczenie domu, jak posługiwać się sprzętem gaśniczym, zapobieganie wypadkom, jak po katastrofie zapobiec panice
 • Anatomia i fizjologia podstawowych układów organizmu człowieka – Triada przeżyciowa
 • Zasady bezpieczeństwa podczas udzielania pierwszej pomocy
 • Pierwsza pomoc a w niej: postępowanie w miejscu wypadku, kolejność czynności ratowniczych, podstawowe zabiegi resuscytacyjne u dorosłych, resuscytacja krążeniowo-oddechowa dziecka
 • Udzielanie pierwszej pomocy w sytuacjach nieurazowych: omdlenie, padaczka, zawał mięśnia sercowego, zadławienie u dorosłych i dzieci, wstrząs
 • Udzielanie pierwszej pomocy w stanach nagłych pochodzenia urazowego: zranienia, krwotok, urazy kostno-stawowe
 • Ewakuacja poszkodowanego z miejsca zdarzenia
Jak to wygląda w praktyce?
Kurs doszkalający podzielony jest na 3 części (dwie edukacyjne i jedna egzaminacyjna). Co tydzień otrzymujesz dostęp do kolejnych tematów w postaci materiałów edukacyjnych. W celu zaliczenia należy odesłać prowadzącemu rozwiązanie testu egzaminacyjnego. Na certyfikacie nie ma informacji o formie ukończenia kursu. Na życzenie klientów można również otrzymać wszystkie materiały jednocześnie. Kurs „PIERWSZA POMOC I RATOWNICTWO MEDYCZNE” jest kursem indywidualnym - nie czekasz więc na zebranie grupy szkoleniowej.

Po zaliczonym egzaminie wystawiamy:

Jako niepubliczna placówka kształcenia ustawicznego i praktycznego, wpisana do Rejestru Szkół i Placówek Oświatowych pod numerem 126522, przez Biuro Edukacji m.st. Warszawy dla Ministerstwa Edukacji Narodowej - mamy prawo do organizowania zdalnych szkoleń oraz wystawiania certyfikatów, zaświadczeń, legitymacji oraz dyplomów dla uczestników naszych kursów. Każdy uczestnik ma do wyboru kilka możliwości potwierdzenia uczestnictwa w naszych kursach:
 • Ozdobny, imienny Certyfikat ukończenia kursu
 • Zaświadczenie ukończenia kursu (zgodne ze wzorem dla placówki kształcenia praktycznego, na podstawie § 18 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych - Dz. U. poz. 1632)
 • Dyplom w twardej, skóropodobnej oprawie, ze zdjęciem
 • Legitymację w formie plastikowej karty, ze zdjęciem
Ozdobny, imienny Certyfikat ukończenia kursu wysyłany jest bezpłatnie e-mailem, w pliku PDF, w terminie do 2 tygodni od mailowego potwierdzenia zaliczenia testu końcowego. Nie ma potrzeby jego zamawiania, dzieje się to automatycznie i bezpłatnie. Pozostałe formy (takie jak Dyplom w skóropodobnej oprawie, plastikowa Legitymacja w formie karty kredytowej, czy Zaświadczenie, zgodne z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej) dostępne są po wybraniu i opłaceniu wybranego pakietu dokumentów oraz przesłaniu niezbędnych informacji.

Na tej stronie możesz zamówić u nas wysyłkę dokumentów na swój adres:
https://dietetyczniepoprawni.pl/wysylka-dokumentow-p-73.html
Wysyłka dokumentów
Recenzje
Przeczytaj opinie naszych kursantów w zakładce "Recenzje".

Świetna platforma pomagająca zdobywać przydatne informacje. Kurs czytelny , materiał bardzo przejrzysty i dobrze ujęty. Chętnie skorzystam z kolejnego już trzeciego kursu organizowanego przez Dietetycznie Poprawni
Ocena: 5/5

Polecam, bardzo fajny i przydatny kurs.
Ocena: 5/5

Kurs dostarczył mi wiele ważnych informacji dotyczących pierwszej pomocy. Bardzo przydatny
Ocena: 5/5

Bardzo dobry kurs, polecam.
Ocena: 5/5

Ciesze się że ukończyłam kurs''pierwsza pomoc-ratownictwo medyczne'' .Bardzo ciekawe materiały przygotowujące do egzaminu. Polecam każdemu.
Ocena: 5/5

Jestem bardzo zadowolona. Mimo obaw się nie zawiodłam. Kurs bardzo dobrze zorganizowany. Wszystko przebiega bardzo sprawnie. Serdecznie polecam.
Ocena: 5/5

Doskonałe materiały edukacyjne - przekazane w bardzo przejrzystej formie. Serdecznie zachęcam i serdecznie Wszystkim polecam.
Ocena: 5/5

Bardzo przydatne materiały, szeroko ujęta wiedza. Świetna cena za kurs (promocja) i dokumenty. Szczerze zachęcam do skorzystania z oferty.
Ocena: 5/5

Polecam serdecznie
Ocena: 5/5

Jestem bardzo zadowolona z kursu,bardzo fajne materiały,przydatna wiedza. Polecam!:)

Ocena: 5/5

Liczba recenzji: 22

Krystyna

Data dodania: 29 March 2022

Kurs bardzo dobrze przygotowany; przejrzysty tekst materiałów do przyswojenia, terminowo wysyłany w dwóch partiach, starannie przygotowany test sprawdzający, szybko przekazana wiadomość o wynikach.

Ocena: 5/5

Damian

Data dodania: 01 March 2022

Zdecydowanie polecam

Ocena: 5/5

Ola

Data dodania: 16 June 2021

Jestem zaskoczona przebiegiem kursu. Wszystkie informacje bardzo jasne i zrozumiałe. Polecam każdemu, kto jeszcze się zastanawia!

Ocena: 5/5

Katarzyna

Data dodania: 29 April 2021

Dużo przydatnej wiedzy - program rozszerzony ( w porównaniu z innymi, podobnymi kursami). Szybki kontakt. Polecam.

Ocena: 5/5

Igor

Data dodania: 29 April 2021

Naprawdę kurs warty swojej ceny. Świetnie przygotowany. Szybka i miła obsługa. Polecam !!!

Ocena: 5/5

Wyświetlanie od 1 do 5 (z 22 pozycji) Stron:  1  2  3  4  5  Następna >> 
Napisz recenzję
Zobacz także:
Klienci polecają również:
Strona korzysta z plików cookies wyłącznie w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.