Strona głównae-Kursy DietetyczneKurs Edukator w cukrzycy

Kurs Edukator w cukrzycy

499,00 zł

Produkt dostępny

Ilość:szt.

Kurs napisany od nowa w 2022 roku, zawierający najnowsze trendy i aktualny stan prawny.

Jest to kurs specjalistyczny przeznaczony zarówno dla osób zawodowo zainteresowanych cukrzycą: dietetyków, pielęgniarek, żywieniowców, osób prowadzących edukację żywieniową, jak również dla diabetyków i ich rodzin.

Ukończenie kursu daje szeroki dostęp do edukacji niezbędnej w terapii cukrzycy, a w rezultacie przyczyni się do poprawy zdrowia i jakości życia pacjentów diabetologicznych oraz redukcji powikłań cukrzycy.

Cele szkolenia:

 • poznanie kompletnej typologii cukrzycy: typ 1., typ 2., typ 3., LADA, MODY, cukrzyca ciążowa – epidemiologia, postępowanie, wskazania, sposób leczenia,
 • rozwój kompetencji w zakresie różnic co do zaleceń żywieniowych i postępowania dietetycznego w zależności od stosowanego rodzaju insuliny,
 • wyjaśnienie różnic w rozkładzie posiłków i ilości węglowodanów w zależności od metody leczenia,
 • zasady intensywnej czynnościowej insulinoterapii – liczenie wymienników węglowodanowych i wymienników białkowo-tłuszczowych,
 • edukacja żywieniowa pacjenta diabetologicznego – szkolenie w zakresie koordynowania działaniami związanymi z edukacją dietetyczną pacjenta.    

Po naszym kursie uczestnik powinien umieć:
- scharakteryzować cukrzycę jako chorobę cywilizacyjną,
- stosować zasady opieki diabetologicznej,
- prowadzić działania edukacyjne u osób z cukrzycą zgodnie z zasadami dydaktyki,
- dobierać i wykorzystywać metody, formy i środki dydaktyczne stosowane w edukacji cukrzycy,
- znać formy zapobiegania powikłaniom w przebiegu cukrzycy i chorób współistniejących,
- wdrażać standardy i procedury edukacji terapeutycznej nad osobą z cukrzycą i jej rodziną,
- przygotować osobę z cukrzycą i jego rodzinę do samokontroli i samoopieki,
- organizować własne stanowisko pracy,

Ramowy program kursu Edukator w cukrzycy to m.in.:

 1. Podstawowe informacje o cukrzycy
  • Epidemiologia choroby
  • Typologia
  • Metody leczenia
  • Stosowane rodzaje insulin
 2. Zalecenia żywieniowe w zależności od stosowanej metody leczenia. Postępowanie dietetyczne w zależności od stosowanej insuliny
 3. Edukacja pacjenta diabetologicznego – praktyczne wskazówki
  • Elementy dietetyki
  • Układanie jadłospisu w przypadku stosowania insulin analogowych (mieszanki i insulina krótko działająca) – case study
  • Charakterystyka posiłków w przypadku insulin ludzkich
  • Jadłospis pacjenta stosującego doustne środku farmakologiczne
  • Projektowanie autorskiego jadłospisu w zależności od metody leczenia i stosowanej insuliny
Jak wygląda przebieg kursu w praktyce?
Kurs doszkalający podzielony jest na 3 części (2 edukacyjne i egzaminacyjną). Co tydzień otrzymujesz dostęp do kolejnych tematów w postaci materiałów edukacyjnych. Po każdym rozdziale znajdują się pytania kontrolne, przykłady i słownik ważniejszych terminów, które ułatwiają zrozumienie omawianych zagadnień. W celu zaliczenia kursu należy odesłać prowadzącemu rozwiązanie testu egzaminacyjnego. Na certyfikacie nie ma informacji o formie ukończenia kursu. Jest to kurs indywidualny - nie czekasz więc na zebranie grupy szkoleniowej.

Po zaliczonym egzaminie wystawiamy:
Jako niepubliczna placówka kształcenia ustawicznego i praktycznego, wpisana do Rejestru Szkoł i Placówek Oświatowych pod numerem 126522, przez Biuro Edukacji m.st. Warszawy dla Ministerstwa Edukacji Narodowej - mamy prawo do wystawiania certyfikatów, zaświadczeń, legitymacji oraz dyplomów dla uczestników naszych kursów. Każdy uczestnik ma do wyboru kilka możliwości potwierdzenia uczestnictwa w naszych kursach:

 • Ozdobny, imienny Certyfikat ukończenia kursu
 • Zaświadczenie ukończenia kursu (zgodne ze wzorem dla placówki kształcenia praktycznego, na podstawie § 18 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych - Dz. U. poz. 1632)
 • Dyplom w twardej, skóropodobnej oprawie, ze zdjęciem
 • Legitymację w formie plastikowej karty, ze zdjęciem
Ozdobny, imienny Certyfikat ukończenia kursu wysyłany jest bezpłatnie e-mailem, w pliku PDF, w terminie do 2 tygodni od mailowego potwierdzenia zaliczenia testu końcowego. Nie ma potrzeby jego zamawiania, dzieje się to automatycznie i bezpłatnie. Pozostałe formy (takie jak Dyplom w skóropodobnej oprawie, plastikowa Legitymacja w formie karty kredytowej, czy Zaświadczenie, zgodne z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej) dostępne są po wybraniu i opłaceniu wybranego pakietu dokumentów oraz przesłaniu niezbędnych informacji.

Na tej stronie możesz zamówić u nas wysyłkę dokumentów na swój adres:
https://dietetyczniepoprawni.pl/wysylka-dokumentow-p-73.html
Wysyłka dokumentów

Recenzje
Przeczytaj opinie naszych kursantów w zakładce "Recenzje".

Kurs perfekcyjnie przygotowany . Bardzo praktyczne ujęcie tematu czyni ten kurs nieodzowną pomocą nie tylko w edukacji, ale w bezpośredniej opiece nad osobami chorymi na cukrzycę. Polecam ten kurs każdemu , jest cenną pomocą i wskazówką jak żyć zdrowo ...będąc chorym na cukrzycę :)
Ocena: 5/5

Treść kursu obszerna, zagadnienia wyjaśnione przejrzyście i zrozumiale. Jako pracownik służby zdrowia z przyjemnością przyswajałam wiedzę, która stanie się podstawą pracy z pacjentem chorym na cukrzycę. Pełen profesjonalizm i diabetologia praktyczna w pigułce. Polecam.
Ocena: 5/5

Duża ilość materiałów, wszystko przejrzyście i czytelnie. Każde zagadnienie dokładnie opisane. Wiedza użyteczna. Polecam. Pozdrawiam
Ocena: 5/5

Kurs przygotowany perfekcyjnie. Ogromna dawka najistotniejszych informacji, napisana w przystępny sposób. Materiał obszerny, przejrzysty.
Polecamwszystkim. Wa rto !!
Ocena: 5/5

Kurs bardzo ciekawy, myślę, że bardzo pomocny przyszłym dietetykom. Jestem bardzo zadowolona z ilości i przystępności przesłanego materiału :) Polecam !
Ocena: 5/5

Witam! Materiały przystepne i ciekawe, wszystkie podstawowe informacje sa. Pracuje na oddz diabetologicznym i wiadomości pokrywały się z tym czego my uczymy 9 bo zdażają się odstępstwa).
Ocena: 5/5

Kurs bardzo przydatny w pracy zawodowej i w życiu codziennym. Materiały w przystępnym języku. Warto skorzystać . Polecam
Ocena: 4/5

Własnie otrzymałem wiadomomosc o pozytywnym ukończeniu kursu ,bardzo się cieszę.Kurs ten pozwolił mi na zdobycie potrzebnej wiedzy niezbednej w pracy edukatora,ostatnio brałem udział w konferencji na temat własnie edukacji diabetologicznej i muszę przyznac żeczułem sie świetnie w tym gronie dzieki zasobowi wiedzy który zdobyłem własnie na tym kursie.Naprawdę polecam ten kurs,wiedza przekazana jasno,zrozumiale,przystępnie.Naprawde warto.Polecam Waldemar N.
Ocena: 5/5

Ze względu na to, że w mojej rodzinie cukrzyca typu 2 jest chorobą genetyczną,postanowiłam zdobyć więcej informacji na temat tej choroby,by w razie konieczności wiedzieć,jak sobie radzić z tym problemem.Materiały z kursu Edukator w Cukrzycy, pozwoliły mi poznać zagrożenia na jakie jest narażony diabetyk. Na pewno będą bardzo przydatne już teraz, ponieważ będę mogła lepiej zrozumieć cukrzycę.Materiały szkoleniowe są napisane w przejrzysty sposób. Dużo się dowiedziałam o dietach,wartościach energetycznych produktów.Te wszystkie wiadomości uświadomiły mi jak ważna jest dieta. Myślę, że dieta cukrzycowa jest najzdrowszą dieta na świecie:) i warto stosować ja nawet wtedy,gdy nie ma się cukrzycy. Gorąco polecam wszystkim diabetykom i nie tylko.
Ocena: 5/5

Liczba recenzji: 13

Justyna

Data dodania: 25 July 2022

Bardzo ciekawie przygotowana treść i rzetelne informacje. Za to duży plus. Niestety muszę ostrzec osoby medyczne iż ten kurs nie ma wartości dokumentalnej dla nas. Na certyfikacie widnieje wpis iż to jest kurs o specjalności edukatora w Cukrzycy i czas trwania wynosi 50h. Rok temu korzystałam z kursu dokształcającego z tej strony który kosztował zaledwie 100zl a treści i certyfikat otrzymałam takie same, więc niestety obecnie się zawiodlam. Osobom chcącym zdobyć wiedzę serdecznie polecam lecz tym którym zależy na podniesieniu kwalifikacji medycznych zachęcam do przemyślenia wydatku.

Ocena: 4/5

Katarzyna K

Data dodania: 16 August 2021

Duża ilość materiałów, wszystko przejrzyście i czytelnie. Każde zagadnienie dokładnie opisane. Wiedza użyteczna. Polecam.

Ocena: 5/5

Justyna

Data dodania: 28 February 2018

Bardzo dobry kurs. Rzetelne materiały, interesująco przygotowane.Pracuję na uczelni wyższej i wiele kursów i szkoleń tzw. akademickich mogłoby się wzorować na tym kompetentnym opracowaniu materiałów. Dziękuję, pozdrawiam i na pewno jeszcze zakupię jakiś kurs.

Ocena: 5/5

Jolanta

Data dodania: 04 December 2017

Bardzo ciekawe treści kształcenia. Kurs przygotowany 5/5. Cieszę się, ze się zdecydowałam

Ocena: 5/5

Barbara B

Data dodania: 01 March 2017

Kurs perfekcyjnie przygotowany . Bardzo praktyczne ujęcie tematu czyni ten kurs nieodzowną pomocą nie tylko w edukacji, ale w bezpośredniej opiece nad osobami chorymi na cukrzycę. Polecam ten kurs każdemu , jest cenną pomocą i wskazówką jak żyć zdrowo ...będąc chorym na cukrzycę :)

Ocena: 5/5

Wyświetlanie od 1 do 5 (z 13 pozycji) Stron:  1  2  3  Następna >> 
Napisz recenzję
Zobacz także:
Klienci polecają również:
Strona korzysta z plików cookies wyłącznie w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.