Strona głównae-Kursy DietetyczneKurs Dietetyka Kliniczna

Kurs Dietetyka Kliniczna

399,00 zł

Produkt dostępny

Ilość:szt.

Zastosowanie diety w różnych jednostkach chorobowych, czyli jak pożywienie może stać się lekarstwem.

Wiele chorób można złagodzić a nawet całkowicie wyleczyć za pomocą odpowiedniej diety.

Szkolenie jest skierowane do każdego komu zależy na „zdrowym” odżywianiu się, jak również do instruktorów fitness, trenerów personalnych, kulturystyki i specjalistów ds. żywienia, którzy chcą poznać „inną” stronę dietetyki.

Podczas kursu dowiesz się o zakresie badań diagnostycznych z krwi, moczu oraz kału jaki warto zlecić klientowi, aby dowiedzieć się czegoś więcej na temat jego zdrowia. Omówione zostaną różnice między alergiami i nietolerancjami pokarmowymi, jak również ich znaczenie w występowaniu chorób autoimmunologicznych. Przegląd dostępnych na rynku testów w kierunku alergii i nietolerancji pokarmowych. Szkolenie ponadto obejmie choroby autoimmunologiczne (diagnostyka oraz dieta): RZA, AZS, ZZSK, toczeń, SM, Hashimoto, celiakia jak również choroby dietozależne: nowotwory, stłuszczenia wątroby, cukrzyca typu II, dna moczanowa. A ponadto niedoczynność i nadczynność tarczycy, zakwaszenie organizmu, hiperkaclemia, zaparcia, biegunki, refluks przełykowo-żołądkowy, przepuklina rozworu, nieswoiste zapalenia jelit.

Program kursu:

 1. ocena sposobu żywienia (omówienie poszczególnych metod – ilościowa, jakościowa mieszana, wywiad żywieniowy)
 2. ocena stanu odżywienia (pomiary antropometryczne, biochemiczne, wskaźniki niedożywienia, wywiad, niedożywienie i jego podział)
 3. klasyfikacja i charakterystyka diet (dieta łatwo strawna, łatwo strawna z ograniczeniem tłuszczu, diety o zmienionej konsystencji, dieta ubogoenergetyczna, dieta bogatobiałkowa, niskobiałkowa)
 4. żywienie w wybranych jednostkach chorobowych mi.in:
 • chorobie wrzodowej, ostrym nieżycie żołądka
 • zaparciach nawykowych
 • kamicy żółciowej
 • choroby autoimmunologiczne
 • dnie moczanowej
 • nadciśnieniu tętniczym
 • chorobach wątroby (stłuszczenie i marskość)
 • miażdżycy
 • cukrzycy
 • i innych.


Egzamin: planowanie żywienia w wybranych jednostkach chorobowych – wyliczenie zapotrzebowania oraz próba komponowania jadłospisu

Jak wygląda przebieg kursu w praktyce?
Kurs doszkalający podzielony jest na 3 części (dwie edukacyjne i jedna egzaminacyjna). Co tydzień otrzymujesz dostęp do kolejnych tematów w postaci materiałów edukacyjnych. W celu zaliczenia kursu należy odesłać prowadzącemu dietetykowi rozwiązanie testu egzaminacyjnego. Na certyfikacie nie ma informacji o formie ukończenia kursu - jest natomiast informacja na temat długości trwania kursu (50 h). Na życzenie klientów można również otrzymać wszystkie materiały jednocześnie. Kurs dietetyki klinicznej jest kursem indywidualnym - nie czekasz więc na zebranie grupy szkoleniowej.

Po zaliczonym egzaminie wystawiamy:
Jako niepubliczna placówka kształcenia ustawicznego i praktycznego, wpisana do Rejestru Szkoł i Placówek Oświatowych pod numerem 126522, przez Biuro Edukacji m.st. Warszawy dla Ministerstwa Edukacji Narodowej - mamy prawo do wystawiania certyfikatów, zaświadczeń, legitymacji oraz dyplomów dla uczestników naszych kursów. Każdy uczestnik ma do wyboru kilka możliwości potwierdzenia uczestnictwa w naszych kursach:

 • Ozdobny, imienny Certyfikat ukończenia kursu
 • Zaświadczenie ukończenia kursu (zgodne ze wzorem dla placówki kształcenia praktycznego, na podstawie § 18 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych - Dz. U. poz. 1632)
 • Dyplom w twardej, skóropodobnej oprawie, ze zdjęciem
 • Legitymację w formie plastikowej karty, ze zdjęciem

Ozdobny, imienny Certyfikat ukończenia kursu wysyłany jest bezpłatnie e-mailem, w pliku PDF, w terminie do 2 tygodni od mailowego potwierdzenia zaliczenia testu końcowego. Nie ma potrzeby jego zamawiania, dzieje się to automatycznie i bezpłatnie. Pozostałe formy (takie jak Dyplom w skóropodobnej oprawie, plastikowa Legitymacja w formie karty kredytowej, czy Zaświadczenie, zgodne z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej) dostępne są po wybraniu i opłaceniu wybranego pakietu dokumentów oraz przesłaniu niezbędnych informacji.

Na tej stronie możesz zamówić u nas wysyłkę dokumentów na swój adres:
https://dietetyczniepoprawni.pl/wysylka-dokumentow-p-73.html

Wysyłka dokumentówRecenzje
Przeczytaj opinie naszych kursantów w zakładce "Recenzje".

Jest to mój drugi kurs i szczerze polecam ze względu na możliwość kontaktu z opiekunem właściwie o każdej porze - odpowiedzi i wyjaśnienia są przesyłane bardzo szybko.
Ocena: 5/5

Polecam! Materiały są przejrzyste i przyjemne do nauki:)
Ocena: 5/5

Bardzo dobrze opracowane materiały, świetna sprawa żeby usystematyzować swoją wiedzę :)
Ocena: 5/5

Bardzo dobry kurs, już zapisałam się na kolejny, polecam!!!
Ocena: 5/5

ciekawy materiał, wszystko opisane tak jak należy w 100% polecam kurs
Ocena: 5/5

Kurs przygotowany perfekcyjnie, wiadomości podane w sposób przystępny, test sprawdzający świetny, wymagający myślenia. To był mój pierwszy kurs w Państwa firmie ale z pewnością nie ostatni. W skali oceny kursu proszę dodać zamiast dobry - wspaniały.
Ocena: 5/5

Bardzo rzetelnie przygotowany materiał.Przystępnie podana podstawowa wiedza medyczna. Z pewnością jeszcze skorzystam z kursów organizowanych przez Dietetycznie Poprawnych.Polecam
Ocena: 5/5

Profesjonalnie przygotowane materiały szkoleniowe. Byłam mile zaskoczona. Bardzo polecam szkolenie dla chcących zgłębić wiadomości z dziedziny dietetyki. Dziękuję i pozdrawiam.
Ocena: 5/5

Bardzo dobrze przemyślany i opracowany kurs.
Dzięki niemu przypomniałam i usystematyzowałam sobie wiele zagadnień.
Rzetelne podejście do tematu i samego prowadzenia kursu.
Będę polecała Poradnię "Dietetycznie poprawni" bo naprawdę na to zasługują.
Pozdrawiam serdecznie
Ocena: 5/5

Kolejny kurs w tej poradni i kolejny raz się nie zawiodłem, polecam
Ocena: 5/5

 

Liczba recenzji: 32

Magdalena K

Data dodania: 04 November 2021

Nie jestem zadowolona z treści materiałów i podejścia do klienta. --------------------------------------------------- Odpowiedź: Pani Magdaleno, kurs był do Pani wysłany w 2019 roku. Nie podeszła Pani wtedy do egzaminu. Nie możemy uznać Pani żądania o wystawienie certyfikatu, ani ponowne wysłanie testu. Kurs jest już przeterminowany. Opinia o merytoryce pojawiła się dopiero po nieuznaniu Pani żądań.

Ocena: 1/5

Małgorzata Masłowska

Data dodania: 30 September 2021

Jestem bardzo zadowolona z kursu, materiały bardzo dobrze opisane w sposób zrozumiały. Test nie należał to najłatwiejszych, ale dałam radę dzięki wiedzy którą dostarczył mi kurs.

Ocena: 5/5

Katarzyna Zimnoch

Data dodania: 01 September 2021

Super kurs materiały czytelne wiedzą poszerzona.jestem mega zadowolona.Polecam

Ocena: 5/5

Magdalena Gajda

Data dodania: 24 April 2020

Bardzo fajny kurs. Dużo ciekawych informacji. Szybka i sprawna komunikacja. Polecam.

Ocena: 5/5

Angelika S

Data dodania: 19 August 2019

Jestem bardzo zadowolona z kursu! Mnostwo informacji podanych w przystepny sposob, wszystkie czesci kursu dostawalam na czas, przemila zaloga. Polecam kazdemu!

Ocena: 5/5

Wyświetlanie od 1 do 5 (z 32 pozycji) Stron:  1  2  3  4  5 ... 7  Następna >> 
Napisz recenzję
Zobacz także:
Klienci polecają również:
Strona korzysta z plików cookies wyłącznie w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.