Strona głównaKalkulatory dietetyczne

Kalkulatory dietetyczne

Poniżej zamieściliśmy dwa użyteczne kalkulatory dietetyczne. Dzięki nim łatwo sprawdzisz czy masz nadwagę czy niedowagę oraz jakie jest Twoje zapotrzebowanie na energię.

Wskaźnik BMI. Wskaźnik masy ciała
Pozwala określić czy waga jest odpowiednia w stosunku do wzrostu. Oznaczanie wskaźnika masy ciała ma znaczenie w ocenie zagrożenia chorobami związanymi z niedowagą lub nadwagą i otyłością. Należy pamiętać, że wskaźnik ten nie jest odpowiedni dla wszystkich. Nie powinny go brać pod uwagę np. dzieci, kobiety w ciąży, sportowcy i kulturyści.

Sprawdź swój BMI
(Body Mass Index),
czyli współczynnik masy ciała:
Waga (kg):
Wzrost (cm):
Twój BMI:
Opis:


Możesz obliczyć również współczynniki przemiany materii: PPM (podstawowa przemiana materii) oraz CPM (całkowita przemiana materii).

Wskaźnik PPM – Podstawowej Przemiany Materii
Jest to ilość energii mierzona w spoczynku w przeciągu doby, w kilokaloriach (kcal) potrzebna do utrzymania podstawowych procesów życiowych tj. oddychanie, praca serca, krążenie krwi, odbudowa oraz wzrost komórek i tkanek, napięcie mięśni, utrzymanie stałej temperatury.

Wskaźnik CPM – Całkowitej Przemiany Materii.
Kalkulator CPM określa całkowity wydatek energetyczny człowieka, czyli ilość spalanych kalorii w ciągu doby, zarówno z procesów życiowych (oddychanie, trawiennie, utrzymanie stałej temperatury ciała), jak i z codziennej aktywności fizycznej związanej z pracą, wysiłkiem fizycznym i podstawowymi czynnościami wykonywanymi w ciągu dnia.
 
Płeć: Mężczyzna
Kobieta
Wiek (L):
Wzrost (cm):
Waga (kg):
Aktywność fizyczna: Mała
Umiarkowana
Duża
Twój PPM:
Twój CPM:

Powyższe wyniki uzyskano na podstawie wzoru MD Mifflin oraz ST St Jeor z 1990 r.

Strona korzysta z plików cookies wyłącznie w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.