Strona głównaNajczęstsze pytania

Najczęstsze pytania

CZY JUŻ NA PIERWSZEJ WIZYCIE OTRZYMAM DIETĘ?

W tej kwestii należy uzbroić się w odrobinę cierpliwości. Nasz dietetyk otrzymał od Ciebie mnóstwo różnych informacji, które musi teraz dokładnie przemyśleć i przeanalizować, tak aby opracowany przez niego program dietetyczny był zdrowy, bezpieczny i przede wszystkim skuteczny. Praca nad przygotowaniem twojego programu zajmie mu jeszcze sporo czasu, ale dzięki temu będziesz miał pewność, że stworzony program jest dla ciebie idealnie dobrany.

W niektórych przypadkach nasi dietetycy konsultują się także ze specjalistami innych dziedzin medycyny, szczególnie, jeżeli problemem są kłopoty zdrowotne pacjenta. Jak widzisz nie jest to proste i łatwe, zatem na przygotowanie takiego programu nasz dietetyk potrzebuje średnio 3-7 dni. W celu otrzymania kompletnych materiałów musisz umówić się na jeszcze jedno krótkie spotkanie, na którym otrzymasz wszystkie niezbędne wyjaśnienia i wskazówki. Można powiedzieć, ze twoje pierwsze spotkanie z dietetykiem będzie rozłożone na dwa etapy.

CZY USTALONA DIETA JEST TRUDNA W REALIZACJI?

Każdy jadłospis staramy się zawsze dopasować do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Zwracamy uwagę nie tylko na to, aby dieta była jak najbardziej urozmaicona i odpowiadała wszystkim normom zdrowego żywienia, ale także była chętnie stosowana. Mamy pełną świadomość, że zmiana sposobu żywienia może okazać się skuteczna tylko wówczas, jeżeli wydane przez nas zalecenia będą realne i dopasowane do twoich upodobań a także stylu życia. Dzięki ustalanym przez nas jadłospisom, pacjenci nigdy nie mają poczucia tego, że są na diecie, przez co mogą w spokoju i z przyjemnością realizować wytyczony plan.

JAK CZĘSTO MUSZĘ ODWIEDZAĆ DIETETYKA?

Każda kolejna wizyta w Poradni będzie dla ciebie ogromną ulgą. Zobaczysz bowiem jak niewiarygodnie zmienia się twoja sylwetka i stan zdrowia. To przede wszystkim zasługa starannie opracowanego planu działania no i oczywiście twojej wytrwałości. Jeżeli zastosujesz się do większości wskazówek naszego dietetyka, możesz mieć pewność, ze sukces z każdą wizytą będzie coraz bardziej wyraźny. Spotkania z dietetykiem odbywają się na ogół co 2 tygodnie. To idealny czas, aby ocenić uzyskane wyniki. Częstsze spotkania nie odzwierciedlają rzeczywistych osiągnięć, rzadsze z kolei, powodują utratę motywacji. Częstotliwość wizyt ustali z tobą jednak dietetyk indywidualnie.

CZEGO MOGĘ SIĘ SPODZIEWAĆ PO WIZYCIE KONTROLNEJ?


Każde kolejne spotkanie dostarczy Ci nowych, ciekawych spostrzeżeń. Wizyta zawsze rozpoczyna się badaniem wagi i składu ciała, aby ocenić na ile ustalony program dietetyczny wpłynął na Twoje wyniki. Dowiesz się wówczas, czy, i w jaki stopniu zmieniała się Twoja budowa ciała. Nasz dietetyk przeanalizuje to bardzo dokładnie. Otrzymasz specjalistyczny wydruk zawierający kilka różnych analiz danych, a także specjalny, niezwykle obrazowy wykres ukazujący, jak w twoim organizmie zmienił się poziom wagi, tkanki tłuszczowej i masy beztłuszczowej, a także ile potrzebujesz jeszcze czasu do osiągnięcia wyznaczonego celu.

W dalszej kolejności nasz dietetyk wyjaśni z Tobą wszelkie wątpliwości oraz wskaże jak pokonać pojawiające się trudności. Ustali dla ciebie nowy plan dietetyczny, zmodyfikuje ewentualny program ruchowy i omówi z Tobą kolejne kroki terapii.

W toku odbywanych spotkań zdobędziesz ogromny zasób wiedzy i doświadczenia, dzięki czemu nie tylko nie będzie konieczności korzystania z dalszych usług naszych poradni, ale także innych tego typu placówek. Opracowaliśmy autorski, specjalny program edukacyjny, dzięki któremu po upływie określonego czasu przejdziesz na tzw. intuicyjny sposób odżywiania, i nie będziesz musiał już korzystać z żadnych gotowych jadłospisów. Dzięki zdobytej u nas wiedzy, przekonasz się, ze można cieszyć się zdrowiem i idealna wagą przez długie lata, bez pomocy żadnych specjalistów.Wybierz z naszej oferty:

    Pierwsza konsultacja Konsultacja wraz z ułożeniem miesięcznej diety Badanie pomiaru masy oraz składu ciała

    Strona korzysta z plików cookies wyłącznie w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.